KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Angelo i komentarze do wybranych albumów solo
Autor Wiadomość
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 25-08-17, 10:12   Angelo i komentarze do wybranych albumów solo

Angelo I’m Ready

1.I’m Ready-„Napisałem ta piosenkę do mojego albumu I’m Ready jako pewnego rodzaju modlitwę ale pewnie większość ludzi odebrało ten utwór jako moją gotowość pokazania światu mój talent.I możliwe za nazwanie albumu I’m Ready właśnie miałem to na myśli ale dzisiaj wiem że zdecydowanie nie byłem gotowy na to co ma nadejść więc w sumie jedyna rzeczą na którą byłem gotowy było rozpoczęcie tej podróży ponieważ do wtedy pracowałem tylko z moimi bracmi i siostrami a teraz w sumie próbowałem sam coś zbudować i zadbac o moją własną rodzine i myśle, że byłem gotowy by to zacząć.”
2.You Have A Place-„Ten utwór napisałem o moim bracie bo nasze relacje w tamtym czasie nie były dobre ale dzisiaj się to już zmieniło.Słowa sa dosyć ciężkie ale refren mówi ze jesteś mile widziany i pod koniec dnia jednak jesteś moim bratem i masz tutaj u mnie miejsce w moim domu.
3.Child Of God-„ Napisałem go po koncercie z moimi braćmi i siostrami i podczas tego koncertu było zaproszonych 100 gości którzy oglądali nasze show.Ci goście po naszym 2-2,5 h koncercie gdzie tłum był zadowolony mieli że tak powiem wypite o kilka drinków za dużo.I na koniec zaczęli bardzo głośno śpiewac piosenke którą spiewałem jako dziecko czyli An Angel ale sposób w jaki to spiewali wskazywał że śmieją się ze mnie czy z nas.Takie sytuacje zdarzyły się w moim życiu wiele razy bo kiedy jesteś sławny jest mnóstwo ludzi którzy cię kochają ale też mnóstwo którzy cię nienawidzą więc jako młoda osoba doświadczyłem sporo takich chwil i nigdy w sumie nie napisałem o tym utworu. Gdy to się stało po przyjechaniu do hotelu wzięłem gitare i napisałem Child Of God by to powiedzieć na głos i zrobić z tego modlitwę.
4.”If You Love Me Tonight”- ta piosenke napisałem w 95 roku z moimi bracmi i siostrami gdy byliśmy na Capri we Włoszech i nagrywaliśmy album Almost Heaven.Nie byaał on jednak skończona więc w gruncie rzeczy nie dostała się na płytę.I gdy nagrywałem ten album przypomniałem sobie o tej piosence i pomyślałem że spróbuje ja jeszcze raz nagrać bo miałem dobre przeczucie co do niej no i się udało.
5.”Finally One”-Napisałem ten utwór w 2005 zaraz po tym jak ja o moja żona wzięliśmy slub.To był naprawdę bardzo wyjątkowy dzień i wszystko złączyło się idealnie razem. Moje uczucia i emocje towarzyszące temu dniu były ogromne więc przelałem to na papier.
6.”If You Gotta Do part1”-Tą piosenke napisałem o dziennikarzach i krytykach.Myślę ze dzisiaj już bym jej nie napisał ponieważ już się nie przejmuje tym co ludzie piszą ale myślę że to ważne by o tym rozmawiać bo jest to jednak jakiś problem. Odpowiedzialność jaką mają dziennikarze i krytycy i myslą że mogą powiedzieć co chcą by się wyrazić jednak to może wpływac na życie innych jak i zniszczyć ich życie i nie tylko w branży muzycznej mówię ogolnie bo są też inne dziedziny życia.I to lubię jako aspekt tej piosenki.
7.”Hello”-Ten utwór napisałem o kimś kto był dla mnie kiedyś bardzo bliski.Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi w latach młodośći i byliśmy jak bracia przez wiele wiele lat,ale potem to się zmieniło on poszedł w swoim życiu w inną stronę a ja w inną .Skończyliśmy na tym że byliśmy w stanie mówić sobie tylko hello i nic więcej nie było. To była bardzo bardzo smutna opowieśc i o tym jest ta piosenka.
8.I’m Sorry- jest to utwór opowiadający o wzlotach i upadkach w związku.Z czymkolwiek się zmagamy musimy mieć swiadomośc że możemy przeprosić i wrócić do siebie i znaleźć siłe by żyć dalej.Przeważnie gdy tak się dzieje związek się umacnia i jest lepiej więc ciężkie chwile mogą być tez w błogosławieństwem.
9.”I Trust In You”- jest to bardzo krótka i prosta piosenka właściwie modlitwa,piosenka o wiarze.I to w sumie całe puenta.
10.”Thy Will Be Done”- tą piosenkę napisałem po czymś czego doświadczyłem z moimi braćmi i siostrami.Spotkaliśmy jednego chłopca miał może z 10-11 lat bardzo chciał nas zobaczyć i dzięki swoim rodzicom to się udało bo był bardzo chory bliski smie®ci w sumie ,więc spotkaliśmy się z nim i spędziliśmy z nim trochę czasu przed koncertem.Dadaliśmy mu klika kaset VHS z naszymi koncertami .Weszliśmy na scenę dac 2,5h koncert i po tym on pojechał z rodzicami do domu i oglądał tez te kasety VHS które mu daliśmy. Zasnął i nigdy się już nie obudził.Jego rodzice zadzwonili do nas i powiadomili że odszedł i dziękowali nam że miał ten piękny, ostatni dzień i to było bardzo bardzo wzruszające i niesamowita historia.I wtedy pojawia się pytanie na temat wiary typu Dlaczego Bóg na to pozwolił ale w zasadzie nie wiemy jaki jest Boży plan bo w końcu i tak wszyscy odejdziemy i to jest w rękach Boga.
11.”If You Gotta Do part2”- jest to w zasadzie końcówka piosenki i jedną rzecz jaką możecie usłyszeć na końcu przez Klausa Firshera który pomógł wyprodukować ten album.On i ja robiliśmy te różne głosy na początku If you gotta do part1 można usłyszeć głosy w tle ludzi co pracowali w polu czyli cos w stylu Musimy to zrobić co musimy zrobić i Klaus i ja siedzilismy w studiu nagrywając te głosy przez godzine w różnym stylu tak bardzo śmiesznie i przez to słychać jakby tłumy spiewały jak ze starych płyt.Świetnie się bawilisy i było dużo zabawy i smiechu i nie mogliśmy przestać i trochę się wkręciliśmy.MYślę iż jest to taki prywatny żart mam nadzieje ze też się pośmiejecie.
12.”Invisible Child” – ta piosenka jest jedna z tych które pisałem przez lata i zazwyczaj jest o poczuciu przytłoczenia tym wszystkim dookoła,społecznością czy trendami.Liberalizm poszedł ogólnie w złą stronę to po prostu wyrzucenie starych wartości na tablicę.To dobrze że człowiek ewoluuje i idzie na przód by zdobyć to co chce zdobyć ale tak jak bardzo idziemy na przód tak często się też cofamy i także jak pomyślisz sobie o rządzie, o tej kontroli,o szpiegowaniu nas to jest wariactwo.To jest jedna z tych piosenek która chciałem napisac kiedyś jak i teraz ponieważ jestem anarchistą i nie wierzę w rząd wierzę po prostu w wolność i że ludzie powinni się jakos dogadać beż żadnej agresji.Tak więc ten utwór myślę jest właśnie o czymś takim.
13.”I’m Comming Home” – jest piosenką którą napisałem po bardzo długiej trasie i byłem szczęśliwy że mogłem wrócić i podczas trasy miałem gitare więc napisałem ten blues że wracam dziś wieczorem do domu.
_________________
A życie płynie.......
 
 
Cherry 
Gaduła

Posty: 150
Skąd: Swiat
Wysłany: 25-08-17, 14:50   

Fajnie 👍 Ale w sumie jego teksty piosenek sa tak ptoste i doslowne, ze i bez tych tlumaczen wiadomo o co chodzi 😄
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 25-08-17, 15:37   

Angelo -Rejoice and be Glad

1.”New Start”-jest pierwsza piosenka z płyty i jest to w sumie takie intro czyli wejście nawet nie piosenka.Na tym albumie jest kilka piosenek o podobnym temacie bo opuściłem mój rodzinny zespół Kelly Family.Było to dla mnie bardzo trudne ale ostatnia trasa z 2006 i początkiem 2007 to z 80 koncertów.Nie był to dobry czas bo ciągle się kłóciliśmy.Myślę że po prostu chcieliśmy się ustatkować i zrobić przerwę i by każdy poszedł w swoją stronę.Opuściłem zespół z tym uczuciem zerwania bo przecież napisałem tyle tych piosenek.New Start to właśnie takie zebranie się do kupy i zaczęcie od nowa.W utworach takich jak „Farewell”,”New Begining”,”Broken Man” znajdziecie wspólny temat(przesłanie).
2.”Returned”-napisałem ten utwór o kimś kto był dla mnie bardzo bliski i w zasadzie jako dzieci byliśmy nierozłączni jak najlepsi przyjaciele ale w pewnym wieku to się zmieniło przez pozycje jakie zajęliśmy w życiu.W momencie pisania tego utworu miałem takie uczucie ze ta osoba jakby wróciła do bycia sobą, ze pomimo wielu odmiennych opinii nie było to tak istotne jak to że ta osoba wróciła do bycia sobą i była szczęśliwa i widząc to było to było to dla mnie piękne.
3.”Farewell” – napisałem o moim rodzinnym zespole w którym byłem przez wiele, wiele lat i dorastałem z nimi.Jest to piosenka pożegnalna która zawiera też słowa że zawsze myśleliśmy ze mamy misję do spełnienia, którą zapoczątkowali moja mama i ojciec.Od grania na ulicach po bycie bardzo sławnym zawsze myśleliśmy że mamy misję do spełnienia może nie ratowanie świata ale rozpowszechnienie miłości i wartości rodzinnych cos w tym stylu.I myśle że w momencie opuszczenia zespołu to było kompletnie pominięte.Ten cały aspekt naszej misji już prawie nie istniał.W tym tekście jest tego sporo ale na końcu jest część gdzie śpiewam, że wkrótce będziemy śpiewać razem stare utwory i smiać się .I dla mnie to było właśnie marzenie by to powróciło kiedyś nawet nie koniecznie jako zespół ale jako rodzina i by zyć znów bardziej w harmoni.Mogę powiedzieć po 10 latach od tej chwili nie udało się to nam w 100% ale jesteśmy tego bliżej.
(A tak ode mnie to czy ten kawałek nie jest idealny do obecnej sytuacji,Angelo jakby to przewidział)
4.”Rejoice And Be Glad” – tego utworu nie napisałem tylko wziąłem słowa z Bibli.Poszedłem do sklepu muzycznego i kupiłem mandolinę i wróciwszy do domu grałem próbując coś nagrac i zanim się zorientowałem miałem już wszystko gotowe z otwarta Biblią obok mnie.Zacząłem ją czytac i melodia sama do mnie przyszła i po godzinie czy dwóch piosenka była gotowa.Tak tez postanowiłem nazwac mój drugi album ponieważ towarzyszyło mi w tamtym momencie dużo smutku i rozpaczy więc poczułem że to jest coś czego musze się trzymać.W sumie by być radosnym i zadowolonym.
5.”Broken Man” – tą piosenke nagrałem późno w nocy w hotelu w pokoju który był na 13 piętrze.To było po koncercie z KF na naszej ostatniej trasie.Nie wiem co się stało tamtego dnia ale wiem że nie było to dobre,byłem strasznie zdołowany i opróżniłem cały mini bar w pokoju.Dzięki Bogu miałem ze sobą gitare więc skończyło się to stworzeniem piosenki i tak powstał ten utwór.
6.”Blasphemy” – Jest to utwór,który napisałem o kimś kogo znam całkiem dobrze a kto zawsze twierdził ze jest bardzo religijny ale tak naprawdę używa Biblii by zaimponować ludziom i używa jej tez jako narzędzia do swoich argumentów przy dyskusjach i to było tak rażące że musiałem napisać o tym piosenkę.
7.”Have Faith” – ten utwór napisałem o presji jaka czasem na ciebie spada gdy musisz zadbać o swoją rodzinę.Bycie muzykiem sprawia że twoje dochody są różne.Moga być to dobre wpływy ale może też być bardzo źle.To był właśnie czas gdy byłem zmuszony sam zadbać o wykarmienie mojej rodziny i nie miałem już dochodów z KF.Moja solo kariera miała różne wzloty i upadki nie zawsze było dobrze i czasem nie mogłem spać myśląc jak zapłacę rachunki itd., wiecie zadbam o moja rodzinę więc o tym jest właśnie ten utwór.By nie tracić skupienia i wiary i wziąć się w garść i walczyć.
8.”Since You’re There” – Jest to piosenka którą napisałem o moim tacie.Był on niesamowitą osobą z wielkim sercem i wspaniałym ojcem dla mnie.Dał mi wiele wolności i wspaniałe życie.Ta piosenka jest o nim o tym jak wspaniałym był tatą ale też o żalu zwłaszcza ostatnich latach zanim umarł.Nie było z nim dobrze i jego zdrowie się pogarszało a ja byłem w wieku gdzie ciągle byłem zbyt zajęty i nie spędzałem z nim dużo czasu ani go często nie odwiedzałem,nie dbałem o niego.To było coś czego potem bardzo żałowałem bo straciłem okazje by z nim pobyc i dzielic z nim chwile zanim odszedł.Niestety nie mogłem cofnąć czasu.Jednak inną stroną tego utworu jest też to że od kąd odszedł zawsze miałem uczucie że jest ze mną przy moim boku.
9.”No Chance” -ten utwór napisałem nie wiem gdy byłem bardzo zainspirowany Bobem Dylanem.Napisałem to kilka lat wstecz i jest to jeden z tych utworów które pisałem mając wene ale teraz czytając tekst myślę że nie jest on zbyt głęboki.Pomysł był dobry ale rezultat nie jest dobry więc w sumie nigdy specjalnie tego nie śpiewałem bo nie czułem że jest dobrze napisane.To jest jak teraz to widze ale jak ludziom się podoba to jestem szczęśliwy a jak nie to po prostu przewińcie.
10.”Love Is All” – ten utwór napisałem razem z moją żoną Kirą.Zgraliśmy się razem muzycznie i tekstowo.Pierwszą część dedykowałem mojej mamie.Piosenka jest w sumie o miłości i o tym że miłość jest najwspanialszą rzeczą jaką znamy i największym osiągnięciem.Największym aktem miłości jaki doświadczyłem dotychczas w życiu było to co zrobiła dla mnie moja mama.Gdy była ze mną w ciąży dopiero kilka miesięcy, dowiedziała się ze ma raka a lekarze powiedział że jeśli usunie płód i zacznie chemioterapię od razu może przeżyje a ona absolutnie odmówiła i powiedziała nie ma mowy chce mieć to dziecko a chemioterapie mogę mieć po porodzie a oni powiedzieli jej że wtedy będzie prawdopodobnie za późno.Chodziła do różnych lekarzy i wszyscy mówili jej to samo a ona za każdym razem że wybiera mnie.Więc kiedy się urodziłem wtedy zaczęła chemioterapie ale nie działała i jej nie pomogła więc umarła gdy miałem 10 miesięcy.Nie wiem napewno czy by przeżyła robiąc aborcję i zaczynając terapie wcześniej ale i tak sam fakt że mimo wszystko chciała mnie urodzić i wybierała mnie za każdym razem.Ten akt miłości jest czymś czym żyje i nie jest to coś co mnie dobija czy dołuje czy napawa poczuciem winy.Czułem się kochany i że moja moja mama kochała mnie tak mocno że chciała ze mnie oddać życie.Nigdy jej nie poznałem ale myśle że ale znam ją bardziej niż inni ludzie swoje matki dzięki temu co dla mnie zrobiła.Byłem w jej ciele gdy podejmowała tą decyzje i na pewno to już wtedy odczułem.
11.”Let Me Dream” – jest to utwór o przytłoczeniu i że cały świat wariuje na punkcie pracy i jest ogólna presja na wszystko.Czasem jednak chcesz spać i obudzić sie gdy to się wszystko skończy lub spakować się i wyjechać gdzieś na wycieczkę.Spakowac rzeczy po prostu i pojechać gdziekolwiek na plażę czy coś.
12.”New Beginning” – jest to piosenka którą napisałem na pianinie bo czasem pisze grając właśnie na nim są one bardzo różne i ta jest chyba najlepsza jaką napisałem dotychczas.Jest to utwór którego się trzymałem i teraz słuchając go dalej mam uczucie że jest bardzo mocny.Głównie jest to pożegnanie dla pracy jaką miałem z KF i do zycia jakie z nimi spędziłem.Jako zespół i jako rodzina to wszystko w sumie było jednością i by odpuścić tą całą strefę wygody i zacząć nowe życie i o tym jest ten utwór.Sam jestem zawsze wzruszony go śpiewając więc to chyba znaczy że utwór jest dosyć dobry.
_________________
A życie płynie.......
 
 
paper_ann 
Znawca


Posty: 3780
Skąd: z domu
Wysłany: 25-08-17, 16:19   

monika.bila, Ty to wszystko przepisujesz z płyt :shock: ?
 
 
Agniecha 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Posty: 2315
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-08-17, 16:22   

paper_ann napisał/a:
monika.bila, Ty to wszystko przepisujesz z płyt :shock: ?


Angelo przy pierwszych płytach wydawał takie książeczki ze zdjęciami i opisami piosenek i Monika to tłumaczy.

A tak w ogóle, to dzięki Monia. Miałam kiedyś te książki w rękach, ale w sumie tak do końca, to ich nie czytałam, a teraz mam wszystko na tacy :mrgreen:
_________________
"Spokój gwałtowny. Może to już sierpień.
Może strach. Rozegrany przez nas umiejętnie.
Jest mi tak jakby już było za późno.."
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 25-08-17, 16:58   

Nie tłumacze ze słuchu bo mam po tych albumach komentarze i on tam to mówi.
Nie ma za co miło sie takie rzeczy robi zwłaszcza ze kocham te albumy i są mi bardzo bliskie.
A mam te książeczki ale w Pl.Tak nie było tylko tekstów pisenek??
_________________
A życie płynie.......
 
 
Ika 
Znawca


Posty: 3390
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 25-08-17, 17:01   

Ale one byly w plytach czy sprzedawane oddzielnie. Mam te cd i nigdy nie widzialam czegos takiego
_________________
Gdybyś był łzą w moim oku, nie zapłakałabym nigdy, żeby Cię nie stracić.....
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 25-08-17, 17:06   

Mi sie wydaje ze on to zrobił wydając The best of 10 years.No ja słucham na spotify :-P :-P
_________________
A życie płynie.......
 
 
iliana 
Administrator


Pomogła: 4 razy
Posty: 9522
Wysłany: 25-08-17, 17:15   

To się nazywało Liner Notes i było wydawane jako osobne książeczki.
Trochę inaczej to tam było opisane, znaczy nie było tego oceniania czy to dobra piosenka czy nie :lol: . Samo "co autor miał na myśli".
_________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.


Cover the road till the end of time
 
 
wariatka999 
Wyjadacz


Posty: 2305
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25-08-17, 17:29   

Dzięki Monia :lol: Super, że Ci się chciało!
_________________
"Byłem buntownikiem łagodnym, najłagodniejszym z możliwych, ale krańcowym...."
Edward Stachura
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 25-08-17, 19:51   

Angelo Kelly - Lost Sons

1.”Smile For The Picture” – jest to utwór który napisałem dla Lady Diany.W 2007 była 10-ta rocznica jej śmierci i wielki niemiecki tabloid miał taką komiksową wersje jej ostatnich 24h i to naprawdę mnie poruszyło i pomyślałem że jest naprawdę okropne.Ta sama gazeta jak i wiele innych byli odpowiedzialni za jej smierć ci wszyscy paparazzi którzy na nią polowali.Tak może ludzie mówią że kierowca był pijany ale nigdy by nie jechał aż tak szybko gdyby nie było ku temu powodu bo ci wszyscy paparazzi robili za nimi pościg nawet robili zdjęcia w momencie gdy umierała zamiast jej pomóc więc to było czyste szaleństwo.Przekroczenie granic medialnych totalne zdziczenie medialne.Napisałem ta piosenkę o niej, o jej śmierci i o nas że my też jesteśmy w jakimś stopniu odpowiedzialni za to kupując magazyny z takimi zdjęciami więc zawsze staram się być uważny przy tym co kupuję,co wspieram to jest bardzo ważne.Jest wiele gazet z którymi nigdy sam nie współpracowałem nie robiłem dla niech wywiadów ani nic takiego więc ta piosenka jest o Lady Di o tych przekroczeniu granic przez media.
2.”Alone” – to piosenka którą napisałem zainspirowany Britney Spears i Pink wiem że to brzmi dziwnie ale chodzi o to całe przechodzenie przez branże muzyczną,sławę więc mogę się z nimi utożsamić z tym uczuciem samotności,z tymi tak zwanymi przyjaciółmi dookoła ciebie,ze wszyscy cię kochają ale to wszystko jest bardzo powierzchowne.Zainspirowałem się tymi dwoma osobami i to taka refleksja,próba obudzenia ich gdyby kiedykolwiek usłyszeli ten kawałek.
3.”Out There” – jest to piosenka,którą napisałem w sumie o moim dzieciństwie zwłaszcza o tym że miałem trochę cygańskie życie,dużo podróżowaliśmy i mieszkaliśmy w różnych autobusach,mieszkaliśmy na łodzi w Amsterdamie żyliśmy bardzo szalonym trybem życia do połowy lat 90-tych.Musiałem o tym napisać i to zabawne bo ta piosenka sprawiła że dużo o tym myślałem i w sumie postanowiłem wrócic do tego stylu zycia na jakiś czas więc jakiś rok czy dwa później z moja żoną i dziecmi przenieśliśmy się do starego autobusu i podróżowaliśmy przez 3 lata po Europie.Czasami potrzebujesz utworów,które zmuszą cię do refleksji i w zasadzie zmienią twoje życie.
4.”Reconsider” – jest to utwór który napisałem o społeczności i jak pędzimy ciągle i ciągle naprzód i w pogoni ale powinnismy się zatrzymać i pomyśleć o tym co robimy i dlaczego to robimy, o postępie a także jak czasami tracimy niektóre wartości i główne cele jakie kiedyś mieliśmy.Ten utwór jest też o tym jak jesteśmy sparaliżowani przez media i inne rzeczy jakie nas otaczają typu tv czy internet.Jest to cos z czym wszyscy musimy się zmagać ja też więc jest to piosenka o tym by rozważyć czy to co robimy jest dobre i czy powinniśmy to robić czy nie.
5.”Stay Like A Child” – Tą piosenką napisałem dla Emmy gdy miała tylko kilka dni.Była bardzo wyjatkowa i niewinna i taka spokojna byłem zainspirowany by napisać piosenkę o tym i do tego dzisiaj gdy śpiewam ten utwór myśle o niej o tym jaka malutka była i 10 lat później jest dalej wyjątkowym dzieckiem i ma ta całą niewinność w sobie.Kiedy mówie zastań w swoim sercu dzieckiem ona to robi i mam nadzieje ze tak będzie bo nie każdy w tych czasach jest w stanie taki pozostać.
6.”Nothing” – napisałem ten utwór przez stan umysłu jaki jest w tych czasach.Możesz być przytłoczony i całe to imponowanie i konsumpcja zwraca się do momentu że gdy nie będziesz uważał i, już nic nie będziesz czuł będziesz jak zombi.I czasem jest tez presja by zadbać o rodzinę,o sprostanie oczekiwaniom wszystkich których znasz i wszystkich dookoła.To może cię naprawdę dobić i sparaliżować wiec to właśnie o tym jest ta piosenka.
7.”Lost Sons” -jest to utwór o wierze i o tym jak społeczność ruszyła naprzód.Jest to niesamowity rozwój ale jest to tez wielkie poświęcenie dla społeczeństwa by zostawić za sobą religie i zrobienie z religii wyboru.Co jest w porządku ale to właśnie religia przywiodła zachodnie społeczeństwo do tego jak jest dzisiaj.Nie byłoby nas tutaj bez religii nie bylibyśmy tak nauczeni bez niej.Jednak zastąpienie jej demokracja czy jakimś systemem to nie jest możliwe by zastąpić fundamenty czegoś z dnia na dzień wiec myśle żę teraz ponosimy tego konsekwencje.Jeśli wierzysz w Boga i wiara jest dla ciebie ważna to fakt mówienia że zrobimy to bez ciebie Boże czy sami jesteśmy swoimi Bogami przypomina o wierzy Babel i wszystko upada.To nie działa bez Boga jeśli jesteś osobą wierzącą i jeśli w to wierzysz o tym jest właśnie ta piosenka.
8.”Open Your Eyes” – prawdę mówiąc nie wiem dokładnie o czym jest ten utwór.Napisałem go w swojej głowie i myślałem że mam świetny pomysł na to i są pewnie osoby dla których ten utwór jest bardzo wzruszający ale nie mogę powiedzieć że został stworzony z głębi mego serca.Jest w porządku jako piosenka ale bardziej jako przelanie myśli.Bo jest tak że piszesz piosenki ale dopiero później dociera do ciebie czy naprawdę coś dla ciebie znaczą czy się z nimi identyfikujesz.To jest jedna z tych co nie jest,ale jeśli dla kogoś coś znaczy to jestem zadowolony bo wtedy ma jakiś cel ale ja nie będę o tym kłamał.
9.”Dance” -jest to tylko piosenka do dobrej zabawy,która miała sprawić że dzieci by tańczyły.Myslę żę napisałem ją w domu gdzie dzieci się bawiły i robiły szalone rzeczy a ja chciałem by miały też cos do czego mogą potańczyć no przeniosłem to na inny poziom.Bedzie to piosnka do dobrej zabawy podczas koncertów,piosenka przy której mogę przedstawić zespół.Jest ona trochę wyrwana z jednej z piosenek Springsteena jak” Glory Days” czy temu podobne.Nie chciałem w sumie zaniechać melodii ale uważam że ma to uczucie ta budowę.Mam na myśli że słucham Springsteena od czasu gdy byłem małym dzieckiem więc to było do przewidzenia że kiedyś napiszę utwór w tym stylu.Na końcu słychać Gabriela i Helen jak też śpiewają.To był ich pierwszy raz w studiu i trochę pośpiewali dla zabawy.
10.”Waves Come And Go” – ten utwór napisałem gdy byłem z żoną i dziećmi na wybrzeżu koło Rostocku tam skąd pochodzi.Rano widać jak kutry rybackie wypływają na połów i to mi trochę przypomniało moje zycie gdy śpiewaliśmy na ulicy bo nigdy nie wiesz czego się spodziewć i czy zarobisz pare euro czy nie.Musisz myśleć pozytywnie i myśleć że jest to w rękach Boga i myslę rybołóstwo ma właśnie dużo takiego myslenia więc fale przypływają i odpływają ale w końcu Bóg ocali twoją duszę
11.”Black Is The Colour” – jest to stara, tradycyjna, szkocka pieśń której wcześniej nie znałem.Usłyszałem od jednego artysty Paula Wilera i byłem pod wielkim wrażeniem i myślałem o Boże jak on mógł napisać tak dobrą piosenkę i potem wygooglowałem i szukałem jej i potem zdałem sobie sprawę że to jednak tradycyjna pieśń.Jego wersja była bardzo bardzo różna więc byłem zainspirowany przez jego wersję i tak powstała moja wersja,która jest bardzo różna o większości znanych wersji.To była ostatnia piosenka którą nagrałem zanim musieliśmy opuścić studio i byłe jeden mikrofon przede mną i ja i moja gitara i pamiętam nagranie jednej zwrotki byłem bardzo nakręcony a moje ciało było jak w ekstazie.Nigdy nie zapomnę śpiewania tego utworu.Nie jest nagrana idealnie bo sa małe błędy tam i ówdzie ale gdy ją słyszę to jestem wzruszony za każdym razem i pamiętam stan ciała i umysłu w jakim się znajdowałem.Taki stan się czasem zdarza gdy czujesz się jakby w innym wymiarze jest to bardzo niezwykłe i o tym myślałem gdy ją nagrywałem.
_________________
A życie płynie.......
 
 
paper_ann 
Znawca


Posty: 3780
Skąd: z domu
Wysłany: 26-08-17, 01:09   

monika.bila, ogromnie dziękuję! Uwielbiam piosenki z Lost Sons ♥♥♥.
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 26-08-17, 12:47   

Nie ma za co jeszcze Off Road ale to jutro raczej

[ Dodano: 27-08-17, 17:53 ]
Angelo Kelly - Off Road

1.”Slow Down” -jest to pierwszy utwór z tego albumu.Generalnie cały album powstał zainspirowany podróżowaniem.Razem z żoną i dziećmi spędziliśmy 3 lata podróżując i mieszkając po Europie, gdzie podczas tych podróży grałem na ulicach i napisałem wiele piosenek o tych doświadczeniach.Ten utwór jest pierwszą z tych piosenek i jest o tym że czasem musisz usiąść i się zastanowić i a czasem po prostu porzucić to szaleństwo bo wszystko ucieka tak szybko.(chodzi o życie).Jest to wyjątkowy utwór bo podczas nagrywania na końcu dołączyły moje dzieci i to było naprawdę pierwszy nagranie z nimi gdzie faktycznie śpiewali więc zawsze będę o tym pamiętał.
2.”End Of Time” – jest to piosenka która zawiera 3 różne historie.Pierwsza jest o Josephie(jego synu) który był wtedy bardzo malutki,dopiero co zaczął chodzić.Druga zwrotka nie jest o kimś konkretnym tych jest to raczej mix osób jakich poznałem w swoim życiu.O kobiecie która żyje w niezgodzie z samą sobą że z jednej strony chce sprostać oczekiwaniom robić karierę ale z drugiej stronie nie może mieć rodziny i jest ten żal o to.Trzecia zwrotka jest o człowieku którego poznałem podróżując po Irlandii.Miałem z nim lekcje na instrumencie,(nie wiem nie rozumiem tej nazwy tego instrumentu sorki) on był bardzo starą osobą miał z 85 lat,stracił nogę wiec był niepełnosprawny ale był ciągle taki pełny radości i naprawdę chciał mnie nauczyć gry na tym instrumencie.To była naprawdę stara szkoła i on był niesamowicie miłą i niezwykłą osobą,nigdy nie powiedział złego słowa o kimkolwiek więc zawsze świetnie się czułem chodząc do niego.I pamiętam jak wziął 5 euro za lekcję a czasem to była nawet cała godzina i chciałem dać mu więcej ale nie chciał przyjąć.I kiedyś Kira upiekła ciasto więc wziąłem je ze sobą i dałem mu to ciasto i był bardzo zadowolony.Po lekcji chciałem mu zapłacić i nawet nie wziął tych 5 euro ze względu na ciasto.To było naprawdę świetne doświadczenie móc go poznać.
3.”Endles Chances” – jest to piosenka wiary.Jak Bóg daje nam codziennie w każdej minucie szansę by się do niego zwrócić by widzieć jego światło.A my wiecznie staramy się tego unikać i stajemy się swoimi największymi wrogami.Jest to piosenka która mi o tym przypomina ,ze zawsze jest pomocna dłoń tylko trzeba po nią sięgnąć.
4.”Changed” – ten kawałek napisałem o moich braciach i siostrach ale nie mogę tego w sumie tak generalizować ponieważ każdy z nich jest indywidualną osobą ale było to w czasie kiedy wracałem do przeszłości do pewnego momentu gdzie osobiście czułem się zraniony- jakoś tak to nazwę.Właściwie gdy przestałem pracować z moimi braćmi i siostrami poczułem że oni się zmienili czy ja się zmieniłem nie ważne ale w tym utworze chodzi o ruszenie dalej i o to że kto się zmienił nie ma w sumie żadnego znaczenia.Znaczenie ma to by nie odbierać wszystkiego osobiście,by starać się pracować na relacjami z każdym z braci i sióstr.Trzeba nad tym pracować i to jest to co jest ważne a także by dać temu czas.
5.”You Should Know” – jest to piosenka którą napisałem dla mojej żony.Pisałem dla niej piosenki już gdy miałem 10 lat.”Once A While” jest pierwszą piosenką jaką dla niej napisałem.To jest oczywiście bardziej dojrzała wersja piosenki miłosnej.Jest w niej piękno ale i ból wszystko co się z tym wiąże.Jest to właściwie o tym jak ludzie będąc w związku czasem zapominają powiedzieć swojej połówce jak bardzo ją kochają i ile dla niej znaczą.Moim sposobem na to jest przez piosenkę.W tym jestem dobry więc o tym to jest.
6.”Numb The Old” – jest to piosenka którą napisałem ponieważ starsze osoby zawsze mi były bardzo bliskie.Zawsze miałem mentorów,którzy byli o wiele starsi ode mnie.Zawsze szanowałem starszych ludzi i zawsze było mi wstyd za to jak młodzi ludzie i społeczeństwo traktują starsze osoby.Próbują o nich zapomnieć,nie widzą ich wspaniałości i mądrości jaką posiadają i mogą przekazać.Ta piosenka również była zainspirowana dwiema osobami którzy pracowali przez chwilę w domu starców.Musieli oni rzucić pracę bo nie mogli znieść tego jak starsze osoby są tam traktowane.Jak im się podaje lekarstwa,czy przywiązuje do łożka w nocy by nie chodzili i się nie krzątali.Zawsze była jedna czy dwie osoby które się nimi zajmowały.Właśnie przez te wszystkie sytuacje postanowiłem napisać ten utwór.Jest to może trochę mroczna piosenka ale uważam że jest dobra.
7.”Singapore To London” – jest to utwór,który napisałem grając na ulicach w Holandii.Gdy grałem i już miałem kończyć,podszedł meżczyzna i stał chyba z pół godziny i gdy pakowałem sprzęt opowiedział mi historię swojego życia.To zrobiło na mnie wielkie wrażenie że przez 30 minut opowiedział mi to wszystko i dzięki temu podczas powrotu do autobusu napisałem ten utwór.Piosenka właściwie była od razu gotowa a nawet musiałem ją skrócić bo tekst byłby za długi.Słowa to w sumie wszystko to co mi opowiedział,bo byłem bardzo zainspirowany wizją życia jednego człowieka.To było naprawdę fascynujące.
8.”Peaceful Home” – jest to piosenka,którą napisałem dla mojej rodziny.Zwłaszcza że poprosiłem dzieci by przyszły do mnie i same też pomogły w ułożeniu słów piosenki.Pytałem Gabriela co by chciał napisać który fragment utworu i próbowaliśmy aż wyszło.Potem to samo zrobiłem z Helen czy z Emmą więc było to zupełnie inne podejście ale wyszło bardzo fajnie i to była w sumie pierwsza piosenka gdzie dzieci śpiewały solo na albumie.Była to wspaniała pierwsza próba i wyszła całkiem fajnie.
9.”Beat Of The Drum” – jest to piosenka o społeczeństwie,które tylko wypełnia obowiązki i idzie nie mysląc o tym że trzeba czasem powiedzieć nie to nie ja.To jest bardzo trudne bo wszystko jest ekstremalne i dzieje się tak szybko by się postawić lub wyjść jest to praktycznie niemożliwe.Ta piosenka jest właśnie o tym i że powinniśmy uważać bo jeśli pójdziemy w złym kierunku to możemy znaleźć się w złym miejscu.
10.”No Other Way Out” – jest to kawałek,który napisałem w 2001.Po 11 września(ataki terrorystyczne w USA).Dla mnie jak i dla wielu ludzi był to bardzo duży szok ale był jeden szczególny moment który mnie zszokował najbardziej i nigdy tego nie zapomnę.Mianowicie widok ludzi którzy wyskakiwali z okien bo nie mieli innego wyjścia więc zdecydowali się po prostu skoczyć.To było dla mnie totalnie szokujące i nienormalne.Napisałem ten utwór wtedy ale nigdy go nie nagrałem bo nie czułem się na to gotowy. Pamiętam nagrywanie go z moimi braćmi i siostrami gdy nagrywaliśmy Homerun ale zdecydowałem że nie jestem gotowy.Nie było to w porządku bo było zbyt przerobione i to by nie było to.Nigdy też tego nie nagrałem na moich wcześniejszych solowych albumach.Jednak ten album „Off Road” był bardzo podstawowy.Tylko ja mój głos i gitara w większości bardzo prosto nagrane utwory więc pomyślałem że spróbuję to nagrać najbardziej szczerze i niewinnie czy czysto jak to tylko możliwe.Zagrałem to tylko raz i pomyślałem że jeśli będzie dobrze po tym jednym razie to go dodam do płyty a jeśli nie to może nie powinien w ogóle być nagrany.Okazało się że było dobrze i skończyło na tym że dołożyłem go do albumu.
11.”Searching” – jest to piosenka o mojej wizji dobrego i szczęśliwego życia.W sumie każdy czego poszukuje,ludzie są głodni czegoś nowego i otwarci na nowości i starają się zrozumieć życie,powstanie wszystkiego i Boga tak bardzo jak to tylko możliwe.Tak chciałem żyć ze swoją rodziną z żoną i dziećmi bo ciągle poszukujemy tego czegoś.To może być trochę przerażające bo nigdy niewiadomo co przyniesie dzień co będzie następne.Zawsze staram się być otwarty na zmiany.Jest to coś co zawsze mnie umacniało i czułem że jeśli jesteś otwarty na zmiany to nagroda jest przeważnie bardzo duża.I o tym właśnie jest ta piosenka.
_________________
A życie płynie.......
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2633
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 28-08-17, 10:17   

Monika dzięki! Super się czyta. :-)
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11